5. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü

(Click Here for English)

6 Mayıs 2023

ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu olarak 2017 yılında Türkiye Astronomi camiasına yeni bir akademik konferans kazandırmayı amaçlayarak 1. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü’nü düzenledik. Üniversitemizin Astrofizik Ana Bilim Dalının kurucusu ve dünya çapındaki saygın astrofizikçilerden biri olan Prof. Dr. Dilhan Eryurt’un adını verdiğimiz konferans, astronomi ve astrofizik alanında akademik çalışmalar yapan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çalışmalarını sunabileceği bir ortam sağlamaktadır. Yıllar içerisinde sadece yurt içinden değil yurt dışından da bilim insanları ve öğrencilerin  katılımıyla uluslararası bir akademik konferans haline gelen etkinliğimizin bu sene beşincisini düzenlemekten gurur duyuyoruz.

5. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü, bu sene 6 Mayıs 2023 tarihinde ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu tarafından tekrar yüz yüze olarak Kültür Kongre Merkezi A Salonunda gerçekleşecek. Aşağıda bulunan kayıt formu aracılığıyla etkinliğe kaydolabilirsiniz.

Bilimsel Sunum İle Başvuru

Etkinliğimize Astronomi, Astrofizik veya Amatör Astronomi ile ilgili bir bilimsel çalışma ya da bitirme tezi/projesi ile katılmak isteyen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri aşağıda bulunan başvuru formu aracılığı ile katılım sağlayabilirler. Başvurunuzda yer alan çalışmanızın genel özeti bilim kurulumuzun değerlendirmesi sonucunda kabul edilirse onay maili şahsınıza iletilecektir. Ardından sunum veya posterinizi, etkinlikten en geç 1 hafta öncesine kadar elektronik olarak göndermeniz gerekmektedir.

Bilim Kurulu

  • Prof. Dr. Cahit Yeşilyaprak: Atatürk Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü
  • Prof. Dr. Sıtkı Çağdaş İnam: Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü
  • Prof. Dr. Ünal Ertan: Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Düzenleyiciler

  • ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu

Yerel Düzenleme Kurulu

  • ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu