Güneş Sistemi Semineri

Pek değerli kozmik okyanusun gezginleri, sizler de gökyüzündeki mahallemizde bir yolculuğa çıkmak isterseniz Güneş Sistemi Semineri’mize bekleriz. Gelin hep birlikte gezegenleri, uyduları, kuyrukluyıldızları, göktaşlarını öğrenelim. Topluluk üyelerimizden İlkyaz Aslanöz’ün vereceği seminerimize tüm astronomi ve bilim severler davetlidir. Etkinliğimiz 8 Aralık Perşembe günü saat 18.30’da Fizik Bölümü P-5 sınıfında yapılacaktır. Etkinliğe katılacak ODTÜ mensubu tüm yıldız […]

Ay Jüpiter’i Örtecek

14 Temmuz Cumartesi’yi 15 Temmuz Pazar’a bağlayan gece uydumuz Ay, Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni Jüpiter’i örtecek. Bu gök olayı Avrupa’nın ve Asya’nın büyük bir bölümünde gözlemlenebilecek. Türkiye saatiyle 2:30 civarında hilal evresindeki Ay Jüpiter’le yakın bir konumda doğacak ve 4:15’te Jüpiter’i tamamen örtecek. Örtülme saat 5:20’de sona erecek. Bunun yanısıra bu manzaraya aşağıdan Venüs […]

Gökadalar ve Bulutsular Semineri

Gökadalar ve Bulutsular Semineri

03 Mayıs 2012 Perşembe günü Fizik Bölümü 3. kat Cavid Erginsoy Seminer Salonu’nda Gökadalar ve Bulutsular Semineri verilecektir. Seminer saati 18:00’dir. Semineri topluluk üyelerimizden Seda OTURAK ve Işıl Özge IŞIK verecek olup tüm gökbilim severleri bekliyoruz.  

Uzay Araçları Semineri

26 Nisan 2012 Perşembe günü Fizik Bölümü 3. kat Cavid Erginsoy Seminer Salonu’nda Uzay Araçları Semineri verilecektir. Seminer saati 18:00’dir. Semineri topluluk üyelerimizden Merve USLU verecek olup tüm gökbilim severleri bekliyoruz.  

Genel Gökyüzü Semineri

  26 Ekim 2011 Çarşamba günü Fizik Bölümü 3. kat Cavid Erginsoy Seminer Salonu’nda Genel Gökyüzü Semineri verilecektir. Seminer saati 18:00’dir. Semineri topluluk üyelerimizden Nihat ÇELİK verecek olup tüm gökbilim severleri 1. dönemin ilk seminerine bekliyoruz.