Amatör Astronomlar Kermeste

Merhaba Yıldız Çocukları,
Hepinizin kafasındaki Amatör Astronomi Topluluğu nasıl? Sadece bilimsel gelişmeler hakkında çalışmalar yapan, gözlemler yapan bir topluluk ise yanılıyorsunuz. Bizim topluluğumuz eğlenmeyi de bilir ve “Gastronomi” alanında da çalışmalar yapabilen bir topluluktur. Topluluğumuzun bu yönlerini de ortaya çıkaralım dedik ve bir kermes etkinliği düzenledik.
ODTÜ kütüphanesinin önünde kurulan standımızda çaylar içildi, Venüsçük’lerimiz yendi, kahkahalar atıldı, sohbetler edildi. Başka neler mi vardı? Galaktik kurabiyeler, “Mark Watney’in Mars patatesi ile yapılmış” patates salataları, “Mars topraklı” revani, kekler, içecekler ve kartpostallar. 2016 bizim topluluğumuzun 30. yılı ve bu köklü topluluğumuzun 30. yılını kutlamak adına geçen bahar döneminde etkinlik düzenlenmiş, bu etkinlikle eski ve yeni AAT üyeleri bir araya gelmişti. Eğlenceli organizasyonların yanında topluluk üyeleri resim yeteneklerini ortaya koyarak kartpostallar hazırlamıştı. Kermesimizde yer alan kartpostallar da yiyecekler gibi ilgi gördü.

30yil_09-45-08-jpg-adli-dosyanin-kopyasi-adli-dosyanin-kopyasi-adli-dosyanin-kopyasi

Peki bu kermesin başka ne gibi katkıları vardı, biraz da onlardan bahsedeyim. Kimi arkadaşlarımızın yurt mutfaklarında bir araya gelip ortaya çıkardığı şaheserler, kimi arkadaşlarımızın da evde yapmış olduğu şaheserler standımızda yerini aldı. Görev dağılımı yapılarak her saat başı farklı arkadaşlarımız standda görev aldı. Bunun en güzel yanı da kesinlikle benim gibi yeni üyelerin topluluktaki diğer üyelerle tanışarak güzel vakit geçirmesiydi. Yakında yine eğlenceli organizasyonlarda görüşmek dileğiyle. Astronomiyle kalın…

Yazan: Aylin Açıkgöz