Astrolojiyi Nasıl Bilirsiniz?


NTVMSNBC, astrolojiyi bir bilim dalı olarak görüyor. Evet maalesef artık en güvendiğimiz haber kaynaklarından birini daha, bilim adına kaybetmiş bulunuyoruz.

Astrolojiyi nasıl bilirsiniz haber başlığıyla, kendisine 'Uzman Astrolog' diyen Oğuzhan Ceyhan, NTV'yi kandırmayı başarmış ve ASTROLOJİ konu başlığıyla yayınlara başlamış. Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ancak, NTV gibi bilime önem verdiğini düşündüğüm bir kurumda,  bu olanları görmek, beni gerçekten rahatsız etti. Yazdığı yazıya karşılık aşağıdaki yorumu yazdım ve gönderdim. Bakalım NTV gerçekten tarafsız mı ve aşağıda yazdığım yorumu yayınlayacak mı?

————————————

NTV, yıllardır takdir ettiğim bir yayın anlayışından son birkaç ayda oldukça uzaklaştı. Haberlere verdiği 'teaser' başlıklar, 'tık'lama edebiyatıyla süslü haberler derken, Astroloji bölümünü bu kadar ön plana çıkarması da tuz biber oldu. B u gidişle yakında 'Bilim' bölümünü de kapatmaz umarım.


İnsanları kandırmak için 'bilimselmiş' gibi gösterme yöntemi son günlere çok kullanılıyor. Oğuzhan Bey'i tebrik etmek lazım. NTVMSNBC'yi bile kandırıp kendisine böyle bir bölüm açtırmış. NTV'nin eğer gerçekten tarafsız olduğuna biraz olsun inanmak istiyorsam, bu yorumumu sansürsüz bir şekilde yayınlarlar umarım. Yıllardır Fizik ve astronomi okudum ve hala bilimin içindeyim, bize öğretilen, benimsetilen, astrolojinin falcılıktan başka bişey olmadığıdır. Şimdi kalkıp da yok efendim şurda okulu var burda bilmemnesi var demeyin. Kim o okulları tanıyor? Hangi seçkin dergide hangi yayınları var bu okulların? Hepsi yalan düzmece insanları kandırma ve para kazanma oyunudur. Kanmayın. Bilime inanın, falcılığa değil.

————————————