gh

Hayaller Gerçek Olsun

Hepimiz çocukken hayal kurmuşuzdur.Peki,’astronot olmak’ bu hayallerin içinde miydi?Sanırım,çoğumuz için ‘Evet’.Bu hayali gerçekleştirebilecek miyiz sizce?Her ne olursa olsun,şuan tıpkı bizler gibi  bu hayali kuran miniklere hayallerinin gerçekleşmesi için yardım eli uzatabilir,destekçi olabiliriz onlara,tıpkı Nurcan ablamızın yaptığı gibi…Aşağıda onun hazırladığı ‘yapılabilecekler listesi’ var.Daha ayrıntılı bilgiye web adresinden ulaşabilirsiniz.

gh

Öğrencilerin yazdığı mektuplardan biri

-Bir yerde mi çalışıyorsun? Patronundan benim için randevu al, belki beraber 1 sponsor bulabiliriz. Korkma, en fazla Uzaylı Zeki/ye muamelesi görürsün dert değil. Çantamda bu çocukların mektupları gelir görüşürüm.

-2.500 liran var mı? Sponsor olabilirsin. İletişim formundan ulaşabilirsin istersen. Biz eşim ve 7 yaşındaki oğlumla o teleskobu üretmek için emeğimizi koymaya hazırız.

-Paran yok pulun yok değil mi? Ama bir zamanlar çocukluk hayalin vardı, eminim. Bu yazıyı facebook / Twitter gibi sosyal ağlarda önüne gelen yerde paylaş. Birileri görsün. Ne bileyim istersen Seda Sayan’ı falan ara.

-Bu yazıyı okuyup 100-150 liralık teleskoplardan alıp yollayayım madem diye mi düşündün? Sakın yapma. Bu çocukları ilimden bilimden soğutacak bir şey yapmaya bizi alet etme.

İlgili Bağlantılar:

http://www.ilkteleskobum.org/2013/01/bu-cocuklarin-hayallerini-gerceklestirmek-icin-lutfen-bana-yardim-edin/