ODTÜ’de Uygulanan Yeni Güvenlik Önlemleri Hakkında DUYURU

ÖNEMLİ DUYURU
Sevgili Yıldız Çocukları,
ODTÜ Genelinde “geçici bir süre için” uygulanacağı bildirilen güvenik önlemleri doğrultusunda bizler de birkaç uygulamamızda değişiklik yapmak zorunda kaldık. Bu bağlamda:
 
1-) Bundan sonra yapacağımız Kongre ve benzeri büyük etkinliklerimiz haricinde güvenlik süreci boyunda ODTÜ dışından katılımcı kabul edemeyeceğiz. Dışarıdan katılımcı kabul etmemize “izin verilen” etkinliklerimizde sizlere önceden gerekli duyuruları yapacağız.
2-) İzin verildiği taktirde ODTÜ dışından gelecek katılımcıların TC kimlik numarası bilgilerini edinmek durumundayız.
3-) ODTÜ içerisinde yapacağımız herhangi bir etkinliğimize katılacak tüm ODTÜ mensubu katılımcıların, etkinliğimizden en az 2 gün önce geleceklerine dair bizlere ulaşmaları gerekmektedir (aat@metu.edu.tr, Facebook mesajları veya twitter dm gibi yollar ile). Aksi taktirde etkinliklerimizi genellikle yaptığımız ODTÜ Fizik Bölümü’ne girişlerine izin verilmeyecektir. Bölüm binası dışında yaptığımız etkinliklerde bu presedür dahil değildir.
 
4-) ODTÜ içinden ya da dışından gelecek tüm katılımcılarımızın gelirken hem öğrenci kimliklerini hem de TC Kimliklerini yanlarında taşımaları ODTÜ Güvenlik Önlemleri geçici yönetmeliği kapsamında zorunludur. Yapılacak rastlantısal kontrollerin topluluğumuz ile bir alakası yoktur.
Yaşanan aksaklıklardan ötürü özür dileriz, umarız ki ilerleyen zamanlarda bunlara gerek kalmadan özgürce sizleri aramızda görebiliriz.
Bol Yıldızlı Geceler