TAD İstanbul Toplantısı’nın Ardından

Türk Astronomi Derneği tarafından Sabancı Üniversitesi'nde düzenlenen ve Türkiye'nin birçok üniversitesinden gelen amatör astronomi topluluklarının katıldığı toplantıda topluluklar birbirlerini tanıdı ve Dünya Astronomi Yılı (DAY 2009) kapsamında yapacakları etkinliklerden bahsetti.

ODTÜ AAT olarak biz de, topluluğumuzda bugüne kadar yapılan etkinliklerden bahsettik ve DAY 2009 kapsamında yapmayı planladığımız ve kesinleşen etkinliklerimizi tanıttık.

 

Toplantıda ayrıca 2009 yılında eş zamanlı olarak yapılabilecek etkinliklerin listesi çıkarıldı. Böylece aynı etkinlik günlerinde Türkiye'nin birçok bölgesinde astronomi toplulukları aynı anda yapacağı etkinlikler sayesinde DAY 2009'un önemini vurgulayacak ve halkı astronomi konusunda bilgilendirecek. ODTÜ AAT de, bugüne kadar yaptığı etkinlikleri bundan böyle diğer topluluklara da duyurarak bu yoldaki iletişimde önemli katkılar sağlamayı planlıyor.

Toplantı, topluluklar arası yakınlaşma açısından da büyük önem taşıdı. AAT olarak katılan tüm topluluklara teşekkür ediyoruz.