YENİ YILDIZ ÇOCUKLARIYLA BULUŞUYORUZ

Kafamızı kaldırdık ve gökyüzüne baktık. Görülmeye değer o kadar güzel şey vardı ki, gözümüzü alamadık. Bizler bir araya geldik çünkü, bilinç kazanmanın yanında, insanlara gökyüzü hakkında bilinç kazandırmak da istiyoruz. Bilgilerimizi birbirimizle paylaşmak için merak ettiğimiz konuları tartışıyoruz, kimi zamanlar öğrendiğimiz bilgileri diğer arkadaşlarımız ile paylaşmak için sunumlar ve atölyeler hazırlıyoruz. Hele bir de gökyüzü açık ise toplantı sonraları alıyoruz gözlem araçlarımızı, gözleme çıkıyoruz.

Fizik çimlerinde veya ellerimizde dürbün, orman yolunda ışık kirliliğinden uzaklaşırken sık sık görebilirsiniz biz amatör astronomları. Bazen bize kampüs dar gelir, hep beraber şehir dışına gözlem yapmaya gideriz.

1986’da kurulmuş bir topluluğuz ve her yıl gökyüzüne meraklı, bilimi seven yıldız çocukları ile birlikte daha da büyüyoruz. Bizler ilk dönemi dolu dolu geçirdik. İkinci dönem için de yeni etkinliklerimiz, planlarımız bulunmakta ama öncesinde yeni yıldız çocukları ile bir araya gelmeliyiz. Sizlerle tanışmak için 2 Mart Perşembe günü saat 18:00’de, Fizik Bölümü’nde bulunan Cavid Erginsoy Seminer Salonu’nda olacağız. Görüşmek üzere…

”Muhteşem bir şey, bir yerlerde keşfedilmeyi bekliyor.” — Carl Sagan

 

2 thoughts on “YENİ YILDIZ ÇOCUKLARIYLA BULUŞUYORUZ”

  1. Merhaba ben MUSTAFA CEMAL SAĞIROĞLU İSTANBUL/ Bahçelievler /Soğanlı Mustafa Kemal Ortaokulundan 7 /C sınıfı ayrıca 3 yıldır İTO BİLSEM öğrencisiyim YENİ YILDIZ ÇOCUKLARIYLA BULUŞUYOR böyle bir çalışmaya dahil edilmem benim için çok büyük bir şans olur diye düşünüyorum çünkü her ay BİLİM TEKNİK dergisini büyük bir keyifle inceliyorum özelikle konu uzay sa yıldızlar yada karadeliklerse .İlğililere şimdiden TEŞEKKÜR ederim.

    1. Merhaba Mustafa, bilimle ve astronomiyle ilgileniyor olman çok güzel. Fakat topluluğumuz Ankara’da bulunduğundan dolayı ne yazık ki topluluğumuza katılabilmen mümkün görünmüyor. Derslerinde başarılar dileriz, bol yıldızlı geceler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *